KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17475284

nr 1747 5284

Edvard Wallenqvist

(1894-1986), Sverige

Oljemålning, "Interiör med Marga". Signerad, Osloutställningen 1948. Olja på duk, 73x73 cm, yttermått inklusive ram: 90x90

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 8 december 2025
kl 19:13:17

Edvard Wallenqvist

Läs mer om Edvard Wallenqvist