KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17475284
nr 1747 5284
Edvard Wallenqvist
(1894-1986), Sverige
Oljemålning, "Interiör med Marga". Signerad, Osloutställningen 1948. Olja på duk, 73x73 cm, yttermått inklusive ram: 90x90
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 8 december 2025
kl 19:13:17
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Edvard Wallenqvist
Läs mer om Edvard Wallenqvist